Yhteyshenkilöt

Jokaiselle koululle on nimetty oma yhteyshenkilö seurakunnan puolelta. Yhteyshenkilöön kannattaa olla yhteydessä aina, kun jokin asia askarruttaa tai haluat antaa toiminnastamme palautetta. Yhteyshenkilön kautta voi sopia koulukirkoista ja päivystyksistä koulullanne. Päivänavauksien ajankohtia koordinoi keskitetysti Hanne Seppä, mutta pääsääntöisesti jokaisella koululla päivänavaukset pitää useimmiten oma yhteyshenkilö.

ALAKOULUT

ESPOO INTERNATIONAL SCHOOL 1-6

Yhteyshenkilö: Anna Poutiainen, pappi, 050 438 0183, anna.poutiainen(tämä korvataan ät-merkillä)evl.fi

FRIISILÄ

Yhteyshenkilö: Jarmo Jussila, pappi, 040 531 1021, jarmo.jussila(tämä korvataan ät-merkillä)evl.fi

KUITINMÄKI K1

Yhteyshenkilö: Antti Malinen, pappi, 0415398778, antti.malinen(tämä korvataan ät-merkillä)evl.fi

KOMEETTA

Juha Pohjois-Koivisto, yhteisötyöntekijä, 0504017464, juha.pohjois-koivisto(tämä korvataan ät-merkillä)evl.fi

MATINLAHTI

Yhteyshenkilö: Timo Kekkonen, nuorisotyönohjaaja 050 364 8983 timo.kekkonen(tämä korvataan ät-merkillä)evl.fi

NIITTYKUMPU

Yhteyshenkilö: Sanna Franssila, kanttori, 040 547 1859, sanna.franssila(tämä korvataan ät-merkillä)evl.fi

NIITTYKUMMUN E-LUOKAT

Yhteyshenkilö: Hanne Seppä, nuorisotyönohjaaja, 0405130856, hanne.seppa(tämä korvataan ät-merkillä)evl.fi

OLARI 4-6LK

Yhteyshenkilö: Henri Röytiö, pappi, 0505115604, henri.roytio(tämä korvataan ät-merkillä)evl.fi

OPINMÄKI

Yhteyshenkilö: Timo Kekkonen, nuorisotyönohjaaja 050 364 8983 timo.kekkonen(tämä korvataan ät-merkillä)evl.fi

PÄIVÄNKEHRÄ

Yhteyshenkilö: Raisa Jarkkola, pappi, 0503580979, raisa.jarkkola(tämä korvataan ät-merkillä)evl.fi

TIISTILÄ 1-6LK

Yhteyshenkilö: Hanne Seppä, nuorisotyönohjaaja, 0405130856, hanne.seppa(tämä korvataan ät-merkillä)evl.fi

TOPPELUND

Yhteyshenkilö: Tapio Suontakanen, pappi, 050 409 4047, tapio.suontakanen(tämä korvataan ät-merkillä)evl.fi

YLÄKOULUT

ESPOO INTERNATIONAL SCHOOL 7-9

Yhteyshenkilö: Anna Poutiainen, pappi, 050 438 0183, anna.poutiainen(tämä korvataan ät-merkillä)evl.fi

HAUKILAHTI

Yhteyshenkilö: Jussi Koski, pappi, 0407456706, jussi.koski(tämä korvataan ät-merkillä)evl.fi

KUITINMÄKI K2

Yhteyshenkilö: Aletta Palosaari, nuorisotyönohjaaja, 040 5098208 , aletta.palosaari(tämä korvataan ät-merkillä)evl.fi

OLARI 7-9LK

Yhteyshenkilö: Henri Röytiö, pappi, 0505115604, henri.roytio(tämä korvataan ät-merkillä)evl.fi

TIISTILÄ 7-9LK

Johanna Flinkman, erityisnuorisotyönohjaaja, 0504380165, johanna.flinkman(a)evl.fi